Toskánske panorámy

15.9.-19.9.2021

PISA – SIENA – PIENZA – MONTEPULCIANO- VAL d´ORCIA – FLORENCIA

1.deň
Odchod z Bratislavy cca o 22:00, nočný prejazd cez Rakúsko.

2.deň
Okolo obeda príchod do PISY, prehliadka Námestia zázrakov = Piazza dei Miracoli ( UNESCO) so stredovekou katedrálou Duomo Santa Maria Assunta a Battistero di San Giovanni – najväčšou krstiteľnicou v Taliansku a najmä s notoricky známou Torre pendente- 60m vysokou naklonenou šikmou vežou, ktorá je hlavným lákadlom pre turistov z celého sveta. Kúsok od námestia sa nachádzajú pozostatky rímskych kúpeľov a môžete tiež obdivovať Camposanto- jeden z najkrajších cintorínov na svete. Večer príchod na ubytovanie, kde si vychutnáte pravú toskánsku večeru pri pohári kvalitného miestneho vína.

3.deň
Po raňajkách naša cesta povedie do SIENY, ktorá je považovaná za najkrajšie historické mesto v Taliansku, už od obdobia stredoveku sa práve tu totiž sústredila umelecká činnosť v Toskánsku a aj preto so svojimi interiérmi víťazí nad Florenciou. Mesto sa delí na 17 contrad – autonómnych častí, 10 z nich každý rok súperí na námestí Piazza del Campo v slávnych konských dostihoch Palio, v ktorých nevíťazí jazdec, ale kôň. Návšteva najvýznamnejších pamiatok v meste – Bazilika Cateriniana, Piazza del Campo s radnicou Palazzo Publico a vežou Torre del Mangia , Duomo- prekrásna katedrála Nanebovzatia Panny Márie, s Krstiteľnicou sv. Jána. Popoludní panoramatický prejazd cez údolie – Val d’Orcia, ktoré sa so svojimi cyprusovými alejami, vinicami a olivovými hájmi, stalo najfotografovanejším miestom v Taliansku. Odjakživa bolo námetom a predlohou mnohým umelcom, či už renesančným maliarom, alebo moderným fotografom. V roku 2004 bolo zapísané na zoznam UNESCO. V tomto nádhernom prostredí sa nachádzajú krásne stredoveké dedinky a mestečká, my navštívime dve z nich: Pienza a Montepulciano.

PIENZA – je považovaná za stelesnenie renesančnej utópie a ideálneho mesta. Taktiež je miestom, kde sa zrodil syr Pecorino, ktorý budete môcť v miestnych obchodíkoch priamo ochutnať. Každý rok sa tu koná aj festival na jeho počesť.

MONTEPULCIANO – „perla 16. storočia“ sa nachádza na 605m vysokom kopci a je celosvetovo preslávené svojím Vino Nobile par excellence. Námestie Piazza Grande, ktoré sa nachádza na najvyššom mieste v meste, je centrom Montepulciana, ktorému dominuje impozantná veža a gotická fasáda Palazzo Comunale. Z vrcholu veže je nádherný výhľad až po Radicofani, Val d’Orcia a Trasimentské jazero. Voľný program, v rámci ktorého sa môžete v mestečku navečerať, odchod na ubytovanie, nocľah.

4.deň
Po raňajkách odchod do FLORENCIE – pešia prehliadka a čas na vychutnávanie si atmosféry mesta.

„Kráľovná renesancie“ nesie stopy silného rodu Medici a najznámejších umelcov – Botticelli, Michelangelo, Leonardo da Vinci.  V rámci prechádzky si prezrieme jednu zo štyroch najväčších katedrál na svete –Duomo na Dómskom námestí, palác Palazzo Vecchio na námestí Piazza Signoria. Kto bude mať záujem, môže v rámci osobného voľna navštíviť Galeriu Uffizi, ktorá ukrýva poklady umelcov – Leonardo da Vinci, Caravagiio, Michelangelo, Botticelli, Raffaelo a ďalších. Corrdidioi vasariano -vedeli ste, že sa môžete prejsť tajnou chodbou, ktorou kráčali Mediciovci z Palazza Vecchio do Palazzo Pitti ? Túto tajnú chodbu navrhol architekt Vasari- bol to prvý kunsthistorik na svete, napísal životopisy známych florentských umelcov a vďaka nemu poznáme pojem- renesancia. Ponte Vecchio- ktorý je najstarším mostom vo Florencii, kostol Santa Croce. Odchod z Florencie cca 20:30, nočný tranzit cez Taliansko a Rakúsko.

5.deň
Príchod do Bratislavy cca o 08:00-09:00 hod.

*Nástupné miesta po trase RS- LC- ZV – NR- TT – BA. V prípade skupiny min.8 osôb – dohoda o inom nástup.mieste možná

Cena zájazdu : 250 € 220 € – First moment ( do 29.6.2021)

Zahŕňa:

 • doprava luxusným zájazdovým autobusom
 • sprievodca
 • 2x nocľah vo 4*hoteli na toskánskom vidieku (Hotel Relais Belvedere http://www.relaisbelvedere.it/en/ )
 • 2x raňajky
 • 1x pravá toskánska večera ( 16.9.2021 )
 • povolenia vjazdov do miest ( Florencia, Pisa, Siena, Montepulciano )
 • poistenie CK pre prípad insolventnosti

Cena nezahŕňa :

A. Prípadné vstupy do pamiatok – orientačné sumy:

Pisa ( Dóm + šikmá veža ) 22 €, Siena ( Dóm+ baptistérium) 13 €, FLorencia ( Galleria degli Uffizi ) 28 €

Ochutnávka vína, pecorina a toskánskych údenín ( cca 25 € )

B. Príplatok za 1-posteľovú izbu na dve noci: 36 €

C. Miestenka v prvej polovici autobusu: 6 €

D. ROZŠÍRENÉ CESTOVNÉ POISTENIE PANDEMIC: 4 € / deň ( spolu 20 €) ! Odporúčaný príplatok !

 • poistenie liečebných nákladov v zahraničí

(hospitalizácie, návštevy lekára v zahraničí, atď.)

 • úrazové poistenie
 • asistenčné služby v zahraničí
 • prevezenie chorého zo zahraničia na Slovensko sanitkou alebo lietadlom
 • poistenie batožiny
 • všeobecná zodpovednosť za škodu
 • poistenie zvýšených nákladov na spätnú prepravu, predčasného návratu
 • ambulantné ošetrenie vrátane predpísaných liekov a predpísaných zdravotníckych pomôcok a materiálu, hospitalizácia a lekárske ošetrovanie počas hospitalizácie vrátane predpísaných liekov a predpísaných zdravotníckych pomôcok a materiálu, preprava do a zo zdravotníckeho zariadenia, preprava do vlasti v prípade ochorenia, ktoré je klasifikované Svetovou zdravotníckou organizáciou ako epidémia/ pandémia alebo v prípade podozrenia na toto ochorenie v krajinách, ktoré boli Ministerstvom zahraničných vecí a európskych záležitostí SR alebo iným príslušným orgánom štátnej správy označené ako rizikové
 • ubytovanie spolucestujúcej blízkej osoby v zdravotníckom zariadení v prípade hospitalizácie dieťaťa vo veku do 6 rokov
 • ubytovanie poisteného v zahraničí v prípade, že bola nariadená karanténa poisteného. Poisťovateľ si vyhradzuje právo vopred rozhodnúť o vhodnom ubytovacom zariadení
 • Poistenie storna zájazdu ( max do 80% ) :
 • choroba, úraz, živelná udalosť, trestný čin, nedobrovoľná strata zamestnania
 • nariadená karanténa poisteného na území SR alebo v krajine trvalého pobytu poisteného trvajúca v čase nástupu na zájazd
 • nesplnenie podmienok pre vycestovanie určených prepravcom alebo cestovnou kanceláriou poisteným v čase nástupu na zájazd (napr. kontrola pred nástupom do hromadného dopravného prostriedku)