Víkend pri mori v Chorvátsku

ISTRIA – Letovisko Poreć

05.08. - 07.08.2022

12.08. - 14.08.2022

1.deň – piatok

Nástupné miesta po trase: RS – LC – ZV – NR – TT – BA.  Odchod z Bratislavy cca o 23:30. Nočný prejazd.

2.deň – sobota

V ranných hodinách príchod do letoviska Poreć. Celodenný pobyt pri mori v príjemných zátokách, chránených borovicovými lesíkmi, prípadne túlanie sa po meste, ktoré je veľmi obľúbeným mestečkom, ktoré je so svojou 2000-ročnou históriou aj dnes obľúbeným turistickým strediskom.

Nájdete tu zvyšky antických chrámov, domy a paláce ovplyvnené benátsku gotikou aj ďalšími stavebnými slohmi. Staré mestské centrum ukrýva pôvodne románske stavby, najcennejšie z nich sú tri domy: Dom s balkónom, renovovaný Kanovnický dom a Dom dvoch svätcov.

Historicky významná budova Snemovne  vznikla prestavaním románskeho františkánskeho kláštora z 13. storočia a sídlil v nej istrijský parlament.

Najvýznamnejšou pamiatkou je Eufraziova bazilika zo 6. storočia, kedy mesto patrilo k Byzantskej ríši. Bazilika bola pomenovaná po jej zakladateľovi biskupovi Eufráziovi (491-515), ten sem prišiel z Raveny, ktorej architektúra bola inšpiráciou pri stavbe chrámu. Eufraziova bazilika je od roku 1997 zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Z pôvodných stavieb rímskej architektúry sa zachovala klasická štruktúra dvoch ulíc: Cardo Maximus a Decumanus a tiež centrálne Forum – Marform, blízko ktorého sa nachádzajú zvyšky veľkolepého Neptúnovho chrámu z počiatku 1. storočia.

Z Poreće odchod vo večerných hodinách, tranzit na Slovensko.

3.deň – nedeľa

Príchod do Bratislavy cca o 05:30, príchod do ostatných miest bude závisieť od príchodu do Bratislavy.

Cena zájazdu: 55 €

Zahŕňa: doprava  zájazdovým klimatizovaným luxbusom, poistenie CK pre prípad insolventnosti

Cena nezahŕňa:

  • Komplexné cestovné poistenie v UNION: 2,5 € / deň alebo 4 € / deň – poistenie Pandemic
  • Miestenka v 1. polovici autobusu: 7 €