Malý okruh Škandináviou

Podrobnosti o zájazde

Kodaň - Malmö - Oslo - Göteborg – Ystad - údolie a pereje v Gudbrandsdalen - údolie Ottadalen - Geirangerfjord – -cesta a stena trolov - Dalsnibba - Lom - Romsdalfjord – Lillehammer - pereje na rieke Sjøa

1.deň

Odchod zo Slovenska v ranných hodinách, tranzit, cez Česko a Nemecko do Dánska.

2.deň

Ráno príchod do Kodane, celodenná prehliadka mesta : symbol mesta - socha Malej morskej víly, pevnosť Kastellet, barokový kostol Marmorkirken, zámok Amalienborg Slot s kráľovskou gardou, nábrežie Nyhavn, fakultatívne vyhliadková plavba loďou. V individuálnom voľne zábavný park Tivoli, galéria Ny Carlsberg Glyptotek, “Slobodný štát Christiania”, historický pivovar Carlsberg s ochutnávkou alebo nákupmi a môžete si posedieť pri kvalitnom dánskom pive. Navečer prejazd z Dánska do Švédska cez Øresundsbroen - Öresundský most,  ktorý spája Dánsko a Švédsko a je jedným z najdlhších pevných mostov na svete, ktorý je zavesený na dvoch pylónoch. Celková dĺžka prejazdu cez úžinu Öresund je 16 km a skladá sa z troch častí – podmorského tunela, cesty cez umelo vytvorený ostrov a vlastného mosta. Nocľah na okraji Malmö.

3.deň

Po raňajkách prehliadka Malmö – historické centrum s námestím Stortorget a renesančnou radnicou, staré meštianske domy, najkrajšie námestie Lilla Torg s farebnými hrazdenými domami, pevnosť Malmöhus, ktorú obklopuje vodná priekopa a záhrady, 190 metrov vysokú budovu Turning Torso – najvyššia promenáda s výhľadmi na Öresundský most a Kodaň. Popoludní odchod , nocľah po ceste smerom k Oslu.

4.deň

Doobeda príchod do Osla, návšteva vyhlásených múzeí na polostrove Bygdøy. Uvidíme legendárnu loď Fram Roalda Amundsena , najsilnejšiu na svete, ktorá doplávala k južnému aj severnému pólu. Ďalej navštívime múzeum lode Thora Heyerdala Kon-tiki, ktorou  sa preplavil z Peru do Polynézie. Prehliadka centra mesta – Kráľovský palác, katedrála a architektonická pýcha Osla – budova Opery. Odchod podvečer, príchod na ubytovanie v údolí Gudbrandsdalen.

5.deň

Po raňajkách vyhliadková jazda „nórskou divočinou“ - údolia, pereje a vyhliadky v Romsdalen.  Adrenalínová cesta a stena Trolov. Táto cesta meria 12,2 km a slávnostne ju v roku 1936 otvoril kráľ Haakon VII. po osemročnej výstavbe. Jazda po tejto ceste je úžasná a jej 90 percentné stúpanie s 12 ostrými zákrutami je dychberúcim zážitkom, naprieč  cestou padá 320 metrový vodopád.  Popoludní zastávka a vyhliadky pri Geirangerfjorde. Fjord Geiranger každého ohromí svojou krásou. Aj preto bol v roku 2005 zapísaný na zoznam svetového prírodného dedičstva UNESCO. Dostaneme sa k nemu prejdením Cesty orlov – trasy, ktorá sa vinie po krivolakých serpentínach v horských úbočiach. Okolité strmé kopce zdobia kaskádové vodopády. Jedným z nich je pozoruhodný vodopád Sedem sestier. Samotný fjord meria 16 km a je 360 ​​m hlboký.  Fakultatívna vyhliadková plavba po Geirangerfjorde. Poceste na ubytovanie zastávka na  Dalsnibbe, z vyhliadky Skywalk sa môžete kochať pohľadom na zasnežené štíty a až do Geirangerfjordu. Vychutnáte si výhľady vrátane ľadovca Blåbreen a jazera Djupvatnet. Geiranger Skywalk bola otvorená v roku 2016. Vďaka svojmu dômyselnému povrchu podlahy a sklenenej zábrane dáva Geiranger Skywalk poskytuje pocit vznášania sa. Večer príchod na ubytovanie, nocľah.

6.deň

Dopoludnia krátka zastávka vo Vagamo-Lom, obec ležiaca na brehoch rieky Otty. Tvorí akúsi vstupnú bránu do horského pásma Jotunheimen. Už od dávnych čias bol Lom považovaný za dôležité obchodné aj transportné centrum. Návštevníkov upúta tunajší zrubový kostol Lom Stavkirke z 12. storočia. Ten vyniká najmä strechou vysadenou drobnými okrasnými kameňmi, ktoré tvoria typické dračie ornamenty. Prejazd údolím Ottadalen , pereje na rieke Sjoa. Z obce Heidal preteká dlhými perejami a tiesňavami. Slovo sjoa znamená „trblietavá“ – pre krištáľovo čisté vody spenené v nespočetných perejách by ste ťažko hľadali lepší výraz

Okolo obeda príchod do Lillehammeru- jedného z najznámejších a najvýznamnejších nórskych lyžiarskych stredísk ležiacich neďaleko jazera Mjøsa. V roku 1994 bolo vybrané ako dejisko zimných olympijských hier. Na pamiatku tejto športovej akcie tu bolo vybudované Olympijské múzeum. V Lillehammeri sa tiež nachádza svetoznámy skokanský mostík, ale aj zázemie pre ďalšie zimné športy. Večer príchod na ubytovanie, nocľah.

7.deň

Doobeda príchod do Göteborgu. Univerzitné a prístavné mesto Göteborg je druhé najväčšie mesto Švédska, najväčší prístav Severu a bohaté priemyselné centrum ,zároveň ale patrí k najzelenším mestám Európy. Väčšina pamätihodností sa nachádza okolo dvoch námestí: na námestí Gustava Adolfa  stojí göteborgská radnica a burza a  na námestí Götaplatsen zase obrovská socha Poseidona a múzeum výtvarného umenia s galériou Göteborgs konstmuseum a Konsthallen. Za zhliadnutie stoja tiež dva nápadné kostoly: Oscar Fredriks kyrka a  Masthuggkyrkan . K tomu najzaujímavejšiemu v centre patria určite aj zvyšky mestského opevnenia vystavaného v 17. storočí pozdĺž vodnej priekopy na ochranu mesta.  V Göteborgu je možné chodiť nielen po pamiatkach, ale aj po mnohých zaujímavých múzeách , napr. Göteborgs maritima centrum – najväčšie múzeum námornej plavby a lodí na celom svete. Večer príchod na ubytovanie, nocľah v Ystade.

8.deň

Po raňajkách osobné voľno v Ystade. Mestečko je posiate hrazdenými domami zo 17.-18.storočia. Navštíviť sa oplatí aj stredoveký kostol Santa Maria Kyrka s barokovou kazateľnicou a lavicami a  Latinskolan- najstaršiu dochovanú školu v Škandinávii. Fanúšikovia severskej krimi sa ponoria do prostredia, do ktorého je vsadený dej románov známeho spisovateľa H.Mankella, všetky príbehy komisára Wallandera sa totiž odohrávajú v tomto mestečku.  Okolo obeda trajekt do Sassnitzu, tranzit cez Nemecko a Česko.

9.deň

Príchod na Slovensko v ranných hodinách.

! ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ !

Cena zahŕňa

 • doprava zájazdovým luxbusom
 • spiatočný trajekt
 • všetky diaľničné poplatky a cestné dane v zahraničí
 • 7x ubytovanie v ***/****hoteloch
 • 7x raňajky – bufetové stoly
 • 7x pobytová taxa
 • profesionálny sprievodca
 • prehliadka miest podľa programu
 • poistenie insolventnosti CK

Povinné príplatky

 • poplatky za vjazdy a vstupy do miest : 30 € - hradí sa na mieste
 • ostatnú stravu počas dňa – rieši sa individuálne v rámci osobného voľna, alebo z vlastných zásob, na hoteloch sú reštaurácie

Nepovinné príplatky

 • miestenka v prednej polovici autobusu : 9 €
 • príplatok za 1-posteľovú izbu: 200 € - celý pobyt
 • komplexné cestovné poistenie klasické : 3 €/ deň
 • komplexné cestovné poistenie pandemické: 4 €/ deň
 • vstupy do múzeí a objektov

Orientačné ceny vstupov :

 • Rosenborg : 130 DKK
 • Amalienborg: 120 DKK
 • Vyhliadková plavba v Kodani: 50 DKK
 • Tivoli park: 155 DKK
 • Kon-tiki múzeum: 120 NOK
 • Fram múzeum: 140 NOK
 • Plavba po Geirangerfjord: 505 NOK
 • Stadsmuseum Göteborg: 65 SEK
 • Universeum: 265 SEK

Nástupné miesta

Nitra, Trnava: 9 € (garantovaný nástup pri minimálnom počte 10 osôb spolu)
Bratislava: 0 € ( garantovaný nástup)
Malacky, Plavecký Štvrtok, Láb, Zohor: 5 € ( garantovaný nástup pri miminálnom počte 12 osôb spolu)

Departure:

Od 909 €

Krajina: 
Dátum od: 09.08.2023
Dátum do: 18.08.2023
Doprava: Autobus
Tel.: 0908069643
Tel.: 0905429045

Podobné zájazdy

01
Od 29 €
bus
Autobus
1 dní
01.09.2023
1240px-Trebic_podklasteri_bazilika_velka_apsida
Od 38 €
bus
Autobus
1 dní
15.07.2023
19
Od 27 €
bus
Autobus
1 dní
16.09.2023