Pútnicke  Taliansko

Podrobnosti o zájazde

1. deň

Odchod z Bratislavy o 7.30 hod., neskôr večer príchod na ubytovanie na ceste do Loreta, nocľah.

2. deň

Po raňajkách cesta pokračuje  do pútnického miesta Loreto .Tamojší mariánsky pútnický kostol stojí na pahorku pri pobreží Jadranského mora. V  bazilike nad morom sa ukrýva kaplnka nazývaná „ Domček Božej Matky“. Uctieva sa v nej loretánska Madona s Ježiškom v náručí. Podľa legendy  bol tento  domček  (predsieň domčeka Panny Márie  v Nazarete) anjelmi  prenesený zo Svätej  Zeme  na Jadranské pobrežie - územie dnešného Chorvátska a odtiaľ  do Loreta. Poobede cesta pokračuje do Manopella. Návšteva kostola sv. Santo di Manopello, je tu ukrývaná vzácna relikvia – obraz tváre Ježiša Krista na plátne –„ Svätá tvár z Manopella “ – obraz je identický s obrazom tváre Ježiša Krista na Veronikinej šatke,

Nocľah na  ceste do Lanciana.

3. deň

Doobeda navštava sanktuária  v Lanciane - eucharistický zázrak (podľa tradície mníchovi, ktorý mal pochybnosti o skutočnej prítomnosti Krista v Eucharistii , keď povedal slová zasvätenia na sv. omši, došlo k eucharistickému zázraku), poobede cca o 15.00 hod. príchod do S. G. Rotondo. prehliadka areálu, kde pôsobil v rokoch 1916 - 1968 sv. páter Pio – charizmatický kapucínsky kňaz, ktorý mal vyše 50 rokov na svojom tele ustavične stigmy (prehliadka Baziliky Santa Maria delle Grazie a Baziliky sv. Pia, návšteva hrobu sv. pátra Pia),  večera, nocľah.

4. deň

Náboženský program v San Giovanni Rotondo, osobné voľno voľno, odchod poobede, večer príchod na ubytovanie v Nole, večera, nocľah.

 

5. deň

Po raňajkách odchod do Neapola, návšteva chrámu sv. Jozefa staršieho, kde sú vo veľkej úcte uchovávané pozostatky kňaza Dolinda Ruotola. Don Dolindo bol iniciátorom Božieho diela, ktorého cieľom bola obnova eucharistického života. Okolo neho sa združilo mnoho mladých a vysoko vzdelaných ľudí, ktorí vytvorili dielo „Apoštolát tlače“ .V novembri 1970 vážne ochorel  a následne zomrel, krátka prechádzka historickým centrom Neapola,  poobede príchod do Pompejí. Pompeje - toto mesto sa pre mnohých spája iba s veľkou prírodnou katastrofou. Staroveké Pompeje boli zničené 24. augusta 79 po Kristovi, keď vybuchla neďaleká sopka Vezuv. Dnes sú hojne navštevované aj nové Pompeje, ktoré vznikli ako výsledok sľubu, ktorý urobil v roku 1872 Bartolo Longo, zaslúžila sa  o šírenie úcty  sv. ruženca ako aj o výstavu  novej  baziliky Panny Márie. Keď v roku 2008 pápež Benedikt XVI. navštívil Pomúpeje povedal: Kto by si kedy pomyslel, že vedľa zvyškov antických Pompejí raz vyrastie do výšky svetoznáma mariánska svätyňa? Kam Boh príde, tam začína púšť kvitnúť!... Tajomstvom Pompejí  je sv. ruženec ....   . V prípade časových možností,  kto bude mať záujem, môže individuálne navštíviť  architektonický park,  večera a nocľah v Nole.

6. deň

Doobeda  návšteva sanktiária Mugnano del Cardinale, v chráme sú uložené ostatky sv. Filomény. Mladá svätica, panna a mučenica, pochádzajúca z najrannejších dôb Cirkvi, ktorá si získala mimoriadnu úctu pápežov, biskupov, svätcov i mystikov. Pápež Gregor XVI. sa k nej utiekal ako k „divotvorkyni“ 19.st., bl. Pápež Pius IX. ju vyhlásil za „patrónku Detí Panny Márie“. Sv.Ján Mária Vianney jej pripisoval všetky svoje zázraky a vyhlasoval: „Vždy, keď som požiadal svoju drahú malú sväticu o pomoc, odpovedala mi príhovorom“., večer príchod  na ubytovanie pri  Siene, nocľah.

7. deň

Krátka zastávka v Siene - návšteva chrámu , kde sú uložené ostatky sv. Kataríny . Sv.Katarína Sienská bola dominikánska terciárka , mystická teologička, náboženská spisovateľka a katolícka svätica. Je jedna z troch učiteliek Katolíckej cirkvi, po sv. omši, presun ku autobusu, cesta pokračuje tranzitom cez Taliansko a Rakúsko. Príchod na Slovensko v neskorých nočných hod,. cca o 1.00 hod.- 2.00 hod.

! ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ !

Cena zahŕňa

Autobusová doprava, vjazdy do miest, diaľničné poplatky, sprievodca, kňaz, DPH,

6x ubytovanie  v 3*** hoteloch, 6 x raňajky, DPH, poistenie insolventnosti CK

Povinné príplatky

Povinný príplatok na mieste:

Pobytová taxa  za 6 nocľahov: 12 €

Nepovinné príplatky

Postenie – možno si vybrať z dvoch druhov:
1) Komplexné cestovné poistenie: 27€
(zahŕňa všetky liečebné náklady v zahraničí,, úhradu storno poplatku v prípade, že klient musí z dôvodu choroby zájazd zrušiť)

alebo

2) pandemické poistenie: 36 € zahŕňa celé komplexné poistenie + zahŕňa náklady ( ak musí klient z dôvodu pandémie zostať v zahraničí v karanténe)

3) Jedno posteľová izba: 130 €

4) 5 x večera: 75 €

Departure:

Od 570 €

Krajina: Taliansko
Dátum od: 30.09.2023
Dátum do: 07.10.2023
Doprava: Autobus
Tel.: 0908069643
Tel.: 0905429045

Podobné zájazdy

titulna
Dieťa do 11,99 rokov 292 €
Od 325 €
bus
Autobus
5 dní
Dátum: 10.07.2024
 - 14.07.2024
titulna fotka
Novinka
Od 305 €
bus
Autobus
5 dní
Dátum: 29.06.2024
 - 03.07.2024
rim
Od 450 €
bus
Autobus
7 dní
Dátum: 08.07.2024
 - 14.07.2024

Napísali o nás