Severné Taliansko - po stopách svätcov

Podrobnosti o zájazde

Bologna - Lucca - Pavia - Milano - Brescia - Schio - Padova

1.deň

Vo večerných hodinách odchod zo Slovenska, tranzit cez Rakúsko do Talianska.

2.deň

Prehliadka  historického centra mesta BOLOGNA, ktoré je tvorené zaujímavým  súborom stredovekých  budov, palácov a rozkošných ulíc  s podlubiami. Kostol  san Domenico je najväčší chrám zo všetkých dominikánskych kostolov v Taliansku. Začal sa budovať v 13. st., (  uložené sú tu ostatky  sv. Dominika) , Kostol san Petronio z 14. st. patrí  k najmohutnejším pevnostným stavbám v krajine. Medzi ďalšie zaujímavé stavby patrí aj Palác Archiginnasio, ktorý  bol až do 19 st. súčasťou bolognskej  univerzity, zaujímavý  gotický palác Palazzo  di re  Enzo, v ktorom bol uväznený syn cisára Friedricha II. Enzo. Návšteva kláštora Corpus Domini, kde spočíva neporušené telo sv.Kataríny bolognskej, mystičky, ktorá mala víziu posledného súdu. Večer príchod na ubytovanie, nocľah.

3.deň

Po raňajkách návšteva návšteva toskánskeho mestečka LUCCA. Krátka prehliadka historického centra mesta. Lucca je spojená so životom stigmatičky sv. Gemmy Galgani. Keď vážne ochorela modlila sa k ctihodnému Gabrielovi Possentimu. Na jeho príhovor bola zázračne uzdravená a 8. júna 1899 dostala stigmy. Tento jav trval tri roky. Keď prestal, na miestach stigiem jej až do smrti ostali jazvy. Návšteva kláštora a sanktuária sv. Gemmy Galgani.

Popoludní prehliadka historického centra mestečka PAVIA, ktoré bolo v 6.stor.centrom Longobardskej ríše a korunovačným mestom Talianského kráľovstva. V meste sa nachádzajú tri baziliky, v jednej z nich- San Pietro in Ciel d’Oro,  sú uložené pozostatky sv. Augustína - učiteľa Cirkvi. Zaujímavé sú aj ďalšie pamiatky, ako starobylý tehlový most Ponte Coperto s kaplnkou sv.Jána Nepomuckého uprostred, ktorá prežila bombardovanie počas 2.sv.vojny, divadlo Fraschini, veže Torri medievali.

Večer príchod na ubytovanie, nocľah.

4.deň

Ráno príchod do MILÁNA, druhého najväčšieho mesta Talianska. Prechádzka po impozantnom námestí Piazza del Duomo , prehliadka svetoznámeho Milánskeho dómu, ktorý uchováva  pozostatky sv. Karola Boromejského - patróna biskupov. Mesto má nádherné historické centrum, zaujímavý je aj hrad Castello Sforzesco, či preslávené divadlo La Scala.

Popoludní návšteva BRESCIE, skrytého klenotu severného Talianska. Mesto ležalo na dôležitej rímskej ceste a bolo veľmi dôležitým centrom, o čom svedčí aj množstvo nádherných historických pamiatok, ako Castelle, antické námestia a zvyšky budov, katedrála Duomo Nuovo, orlojová veža. Navštívime aj renesančný kostol Sant'Afra, v ktorom je uložené neporušené telo sv.Angely Merici, zakladateľky rádu Uršulínok, ktoré boli prvým učiteľským rádom rehoľných žien.

Večer príchod na ubytovanie, nocľah.

5.deň

Po raňajkách odchod do jednej z najmalebnejších severotalianských lokalít nad riekou Adiža, do Santuaria de la Madonna della Corona sa dostaneme nenáročnou 1km krížovou cestou lemovanou krásnymi bronzovými sochami. Malá plošina na útese hory Monte Baldo bola cieľom pútnikov už od roku 1000, vtedy sem prichádzali kontemplovať mnísi z Verony. V 13. stor.tu vybudovali vo výške 774 mnm  kaplnku zasvätenú Sv. Márii z Montebaldo, ku ktorej sa dalo dostať len úzkym chodníkom v skalách. Postupne sláva kaplnky a množstvo pútnikov rástlo, čo si vyžiadalo viacero prestavieb. Posledná úprava dala tvár dnešnému kostolíku, s neogotickou fasádou. Už stáročia je tu uctievaná socha Panny Márie, ktorá sem boli podľa legendy zázračne premiestnená pri moslimskom útoku  kostol na Rodose.

Popoludní príchod do mestečka SCHIO, návšteva  chrámu sv. rodiny, kde sú uložené pozostatky sv. Bakhity. Sv.Josefína Bakhita bola zotročená sudánska dievčina, ktorá sa po svojom príchode do Talianska stala kresťankou a rehoľníčkou kongregácie kanosiánok.

Večer ubytovanie, nocľah.

6.deň

Ráno zastávka v PADOVE, prehliadka monumentálnej baziliky sv.Antona Paduánskeho, jedného z najvýznamnejších a najväčších chrámov v Taliansku. Sú tu uložené pozostatky portugaského svätca, sv.Antona Paduánskeho. Stavba baziliky začala sedem rokov po jeho smrti. Celej stavbe dominuje 7 kupol. Fasáda je síce veľmi jednoduchá, ale  interiér baziliky je bohato zdobený. Chrám nesie znaky  románskeho, gotického a najmä byzantského slohu. Okolo obeda odchod z Padovy, príchod na Slovensko v noci.

! ZMENA PROGRAMU VYHRADENÁ !

Cena zahŕňa

 • Doprava zájazdovým autobusom
 • 4x nocľah
 • 4x kontinentálne raňajky
 • sprievodca zájazdu
 • prehliadka miest podľa programu
 • poistenie insolventnosti CK, DPH

 

 

 

Povinné príplatky

 • Nástupné miesto : Trnava- 9 € ( v prípade minimálneho počtu 10 osôb)
 • Poplatok za vstupy turistického autobusu do miest: cca 15-18€/osoba , rozráta sa podľa počtu klientov a bude sa platiť v hotovosti v autobuse.
 • pobytová taxa: hradí sa v hotovosti v autobuse, spolu za 4 nocľahy cca 8€

Nepovinné príplatky

 • komplexné cestovné poistenie: 3€/1deň (spolu 18 €)
 • miestenka v prednej polovici autobusu: 6€
 • 1-posteľová izba na celý pobyt: 70€

 

Nástupné miesta

Trnava: 9 € (garantovaný nástup pri minimálnom počte 10 osôb spolu)
Bratislava: 0 € ( garantovaný nástup)

Departure:
NOVINKA !

Od 405 €

Krajina: Taliansko
Dátum od: 04.10.2024
Dátum do: 09.10.2024
Doprava: 
Tel.: 0908069643
Tel.: 0905429045

Podobné zájazdy

italy-4695974_1280
NOVINKA !
Od 405 €
bus
Autobus
6 dní
Dátum: 04.10.2024
 - 09.10.2024
disneyland-paris-234579_1280 (1)
Dieťa do 11,99 rokov 292 €
Od 325 €
bus
Autobus
5 dní
Dátum: 11.09.2024
 - 15.09.2024
titulna fotka
Novinka
Od 305 €
bus
Autobus
5 dní
Dátum: 28.08.2024
 - 01.09.2024

Napísali o nás